MSC – wyzwanie #1 (ESSD)

29 września nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego w ramach pierwszego, wrześniowego wyzwania w projekcie Moving Schools Challenger.

W ramach EDSS przedstawiliśmy dzieciom z klas 2a, 2c, 3a Ruchowy Plan lekcji (Active Lessons Plan). W materiałach użyte są proste zwroty, dlatego język angielski nie stanowi bariery dla uczniów. Tegorocznym tematem ESSD jest “Joy in Sport and Physical Activity” (radość ze sportu i aktywności fizycznej), dlatego Active Lessons Plan ma na celu zapewnić dzieciom radosne doświadczenie, w którym mogą się ruszać, uczyć i bawić jednocześnie.

Z okazji święta szkolnych sportowców, dla klasy 4a (klasa sportowa) zaplanowaliśmy również zajęcia z atletyki terenowej. Zadaniem uczniów było odnalezienie kapsułek z kodami QR, pod którymi kryły się zagadki z elementami wiedzy o krajach europejskich. Dzieci odgadły wszystkie łamigłówki! Ty też możesz się sprawdzić! Oto niektóre z nich:

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywność! Zobaczcie sami, jak dobrze się bawiliśmy!

#MovingSchoolsChallenger #MovingSchoolsChallengerPoland #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 @v4sport.Fundacja

Skip to content