Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Żegnamy lato i witamy jesień!

Lato, lato, co Ty na to? Szkoda, że lato odeszło… Przed nami piękna i kolorowa jesień… A jesienią? Sady się rumienią, więc uczniowie z klas 1- 3 zrealizowali projekt promujący zdrowe odżywianie w myśl maksymy: “Jedz owoce, będziesz zdrów, jedz warzywa, będziesz rósł”!

W naszym menu były fantastyczne koreczki, szaszłyki, ciasta z dyni, placki z jabłkiem i pełne kosze darów z sadu. A ponieważ to był projekt interdyscyplinarny, to śpiewaliśmy, wykonywaliśmy prace plastyczne i poznawaliśmy nowe zwroty w języku angielskim.

Teraz, pora na kolacje pstrokate, na które zaprasza nas J. Porazińska.

“Synowie i córki!
Siekajcie ogórki,
selery i pory,
marchew, pomidory
w drobniusieńką kratkę.
Zrobimy sałatkę…”

Skip to content