Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
SportWycieczkiŻycie szkoły

Zielona Szkoła Podhale 2023

W dniach 12-16 czerwca klasy: 5a, 5b, 5c, 7b i 8e przebywały na zielonej szkole. Podczas wyjazdu krajoznawczego poznaliśmy walory przyrodnicze i kulturowe rejonu Gór Świętokrzyskich, Gorców i Podhala. Docelowo nasz pobyt miał miejsce w urokliwym zakątku u stóp Tatr – Pensjonat WeronikaInn Suche/Poronin. Podczas pięciu dni poznaliśmy między innymi tajemnicze historie Zamku w Chęcinach. Zaznaliśmy chwil relaksu w wodach termalnych Aquaparku Zakopane. Nie brakowało też momentów zabawy, począwszy od gier sportowych na boiskach, przez grę terenową 50-tkę, czy quiz wiedzy o Tatrach, a skończywszy na Rabkolandzie. Park rozrywki w Rabce Zdrój skradł serca zarówno najmłodszych, jak i najstarszych uczestników wyjazdu.

Najważniejszym celem naszej wyprawy były oczywiście ukochane przez wielu Tatry, jedyne góry w Polsce o charakterze alpejskim. W trakcie dwóch wycieczek w Tatrzańskim Parku Narodowym mogliśmy zaobserwować wiele elementów krajobrazu wysokogórskiego. Zdobyliśmy szczyt Sarnia Skała, podziwialiśmy uroki Doliny Białego, Strążyskiej i Kościelskiej. Obserwowaliśmy miejsca wypływu wód podziemnych – Lodowe Źródła, dynamikę wodospadu Siklawica oraz podziwialiśmy walory estetyczne panoramy nad Smereczyńskim Stawem. Profesjonalni przewodnicy górscy dostarczyli nam licznych informacji i ciekawostek dotyczących fauny i flory oraz działalności człowieka na obszarze TPN-u. Niektórzy uczniowie byli pierwszy raz w Tatrach, dlatego wizyta w Bacówce, smak oscypków czy magia Krupówek były dla nich wyjątkowym doświadczeniem. Aktywność ruchowa, górskie klimaty, przyjazna atmosfera wśród uczestników i kadry – to był gwarant sukcesu szkoły w plenerze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za wspólnie spędzony czas.

W szczególności paniom:
Brygidzie Daniszewskiej-Hochbaum, Annie Maciejowskiej, Monice Zaczkowskiej, Margarycie Orzechowskiej,  Jolancie Majchrzyk i  Renacie Grzegrzółce
za pomoc, zaangażowanie i wyrozumiałość.

Marek & Maciej

Skip to content