Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
MediaOgłoszeniaŻycie szkoły

Uczniowie SP143 w “Dzień Dobry TVN” o muzyce młodzieżowej

Przed świętami naszą szkołę ponownie odwiedziła telewizja TVN, by porozmawiać z uczniami na temat słuchanej przez nich muzyki. Zapraszamy do obejrzenia materiału! Źródło filmu i poniższego tekstu:
https://dziendobry.tvn.pl/parenting/bardzo-mala-zaba-je-sobie-kebaba-czego-slucha-mlodziez-st7698325

Muzyka, której słucha dzisiejsza młodzież, może być niezrozumiała dla dorosłych osób. Są to utwory tworzone przez dzieci, ale też odnoszące się do popularnych gier i zawartych w nich powiedzeń. Rozprawiają o jajkach czy żabach. Czego słuchają dzieci sprawdził Bartek Dajnowski.

Ulubione piosenki młodzieży

Reporter Dzień Dobry TVN udał się do jednej ze szkół, aby sprawdzić jakiej muzyki słucha dzisiejsza młodzież. Okazuje się, że tematyka jest zaskakująca. – Może pan wpisać po prostu jajko i to jest taka muzyka bym powiedziała wymyślona przez jakieś dziecko. Ona jest generalnie popularna na TikToku i w ogóle. Młodsze roczniki się tą muzyką, tak bym powiedziała, jarają. Kręci ich to i słuchają tego – powiedziała jedna z uczennic.

Chętnie też słuchany jest utwór o małej żabie. – Bardzo mała żaba, je sobie kebaba, przez telefon gada – brzmi fragment tekstu. Są też piosenki zatytułowane “Puściłem bąka na pogrzebie”, czy “Siku, siku, mocz”, który ma już 5 milionów wyświetleń w serwisie streamingowym.

Co gra w głośnikach dzieci?

Dzieci chętnie też słuchają popularnego w mediach społecznościowych utworu “Ale z ciebie bambik”. – To jest utwór, którego pan nie zna. V-dolce to jest taka waluta w jednej grze – wyjaśnił uczeń i wytłumaczył, kogo nazywa się bambikiem. – Osobę, która ich nie ma.

Trendem też są znane piosenki, ale w przyspieszonej wersji. – Jak są wolne czasami i nieciekawe, to też wtedy, jak są przyspieszone to są takie rytmiczne, fajnie się na przykład do nich tańczy – tłumaczyła jedna z dziewczynek.

Skip to content