Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWarsztatyŻycie szkoły

Grudzień w klasie 1b

„Otwórzmy swe serca szeroko, bo chociaż to stare dzieje, dzisiaj takich dzieci, jak „dziewczynka z zapałkami”, jest naprawdę wiele. Pomóżmy im, jeśli możemy, zróbmy co w naszej mocy. Może i my, kiedyś będziemy potrzebować pomocy…”

Te słowa rozbrzmiały podczas występu świątecznego „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu uczniów klasy 1b. Przedstawienie miało na celu pobudzić naszą świadomość i zachęcić  do przemyśleń, rozmów na temat losu dzieci szczególnie pod kątem sytuacji dzisiejszych czasów.

Przed nami nowe zadania, ale chcemy jeszcze podzielić się naszymi wspomnieniami z okresu przedświątecznego, który był wyjątkowy i obfitował w mnóstwo wspaniałych doświadczeń.

Wiemy dobrze, że najlepsza nauka jest poprzez zabawę. My postanowiliśmy wyczarować śnieg podczas warsztatów „Mały Eistein”, a  dodatkowo zagłębiliśmy się w tajniki wiedzy o zimowych zjawiskach atmosferycznych. Zajęcia  były ciekawym rozpoczęciem naszego świątecznego projektu „Baśniowe święta”. Finalnie wykonaliśmy ciekawy eksperyment, który był piękną ozdobą naszych choinek.

Wszystkie nasze działania miały charakter integrujący. Powstały  bardzo ciekawe gry planszowe  „Zaśnieżone miasta”,  „W drodze do Mikołaja”  czy wspólny lapbook o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce i na świecie.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Skip to content