Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówWydarzeniaŻycie szkoły

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto talentów. Tego dnia w każdej z klas pojawiły się kropki oraz twórcze zadania z dziedziny sztuki i edukacji. Nasze pierwszaki poznały historie małej dziewczynki, która nie wierzyła, że potrafi ładnie malować. Portret tej ośmioletniej artystki o imieniu Vashti już od kilku lat znajduje się w naszej galerii “Na piętrze”, przypominając wszystkim, że każdy jest twórczy.

Starsi uczniowie brali udział w lekcjach z historii sztuki, poznając niezwykłą artystę Yayoi Kusamę, której kropki stały się symbolem i znakiem rozpoznawczym. Dzieciaki tworzyły prace inspirowane obrazami malarki, a później (ku wielkiej radości pani Dyrektor 😁) przeniosły kolorowe kropki na ścianę szarej klatki schodowej!

Jeszcze starsi, na lekcjach matematyki, zajęli się nie tylko kropkami, ale i kreskami, szyfrując alfabetem Morse’a tajne wiadomości, inni odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie tego dnia kropek było chyba więcej niż książek. Najstarsi, podczas godzin wychowawczych, zastanawiali się jakie są ich mocne i słabe strony oraz jak na tym skorzystać. Życzymy każdemu uczniowi, aby ten rok był pełen nowych pasji i talentów!

Skip to content