Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWycieczkiŻycie szkoły

6B na trasie rajdu

W miniony weekend reprezentanci klasy 6B wzięli udział w II części projektu edukacyjnego ,,Skarpa Warszawska” przy współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Rajd pieszy rozpoczął się przy zabudowaniach Rektoratu SGGW. Uczniowie z warszawskich szkół wraz z przewodnikami turystycznymi poznawali min. historię Juliana Ursyna Niemcewicza, dzięki któremu początek wzięła nazwa jednej z dzielnic Warszawy. Podczas marszu uczestnicy podziwiali liczne pomniki przyrody w parku otaczającym zabudowania uczelni.

Dalsza trasa prowadziła przez Rezerwat Przyrody ,,Skarpa Ursynowska”. Finalnie grupa zakończyła rajd na obszarze starego cmentarza na Służewie, gdzie uczniowie oddali hołd pochowanej tu Krystynie Krahelskiej. Poetka, harcerka, pielęgniarka poległa w Powstaniu Warszawskim, twórczyni piosenki ,,Hej chłopcy bagnet na broń”, stała się inspiracją przy rzeźbieniu Syrenki Warszawskiej, którą możemy podziwiać obecnie na bulwarach warszawskich. Dawka przyrody, odrobina historii i moc radości w grupie rówieśniczej – to udany przepis na rajd. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Skip to content