Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyWarsztatyŻycie szkoły

Którędy do…?

Szkolne lektury mają wiele twarzy, jedni je lubią, inni wytrzymują, a niektórzy mają z nimi kłopot. Czy wiecie, że książka “Którędy do Yellowstone?” też znajduje się na szkolnej liście lektur klas 1-3?! A jak omówić taką lekturę – oczywiście projektem! Oglądaliśmy wieloformatowy album i czytaliśmy komiksy o znanych parkach narodowych. Udaliśmy się na warsztaty, podczas których analizowaliśmy mapę Polski wybierając parki narodowe, które w swoich logo mają ptaki i skoncentrowaliśmy się na gatunkowej charakterystyce tych okazów. Każda grupa wybrała dla siebie jeden z chronionych obszarów Polski, który opisała w notatce. Kreatywna część projektu to tworzenie naszych wymyślonych parków. Dbaliśmy o to, aby powstały mapy z legendami, komiksy lub historie parków, a także prezentacje zamieszkującej w nich fauny i flory. Każda grupa podsumowała swoją pracę pisząc recenzję tej niezwykłej książki.

Skip to content