Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówŻycie szkoły

Geoplan – a to ciekawe!

Nauka geometrii z geoplanem to nie tylko odwzorowywanie figur z kolorowych gumek recepturek na siatce. To nie tylko analiza wzorcowego rysunku i przeniesienia go na siatkę. Prawdziwa nauka z geoplanem to otwarte zadania z warunkiem, które uczą logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem:
1. Użyj 10 gumek recepturek, obrazek musi zawierać trzy kwadraty.
2. Użyj co najmniej 8 gumek recepturek, obrazek musi zawierać prostokąt o wymiarach 4×6.
3. Użyj nie więcej niż 12 gumek recepturek, obrazek musi zawierać dwa symetryczne trójkąty.
Każda praca spełnia warunki, a każda jest inna! Koniec lekcji to czas na budowę własnych zadań z warunkami i ich realizację. Ci, co zaglądali do nas przez drzwi, znowu myśleli, że mamy przerwę, która trwała 45 minut…

Skip to content