Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

Relacja ze ślubowania klas pierwszych

27 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klas I. W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, Dyrekcja szkoły, oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej społeczności!

Pani Dyrektor złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe tarcze. Wzruszeń było co nie miara, a Rodzice uronili łezkę. 🙂 Po skończonej uroczystości nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich Rodziców. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Serdecznie dziękujemy p. Paulinie Latek-Przybylskiej za uwiecznienie tej uroczystości!

Skip to content