Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursySukcesyŻycie szkoły

Podsumowanie Akcji Żonkile

Od 17 do 24 kwietnia społeczność naszej szkoły wspólnie obchodziła 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Rozmawialiśmy z uczniami o historii i tradycji Żydów polskich, o II wojnie światowej i losach warszawskiego getta. Korzystaliśmy z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum Polin. Uczniowie wykonali żonkile i ozdobili nimi swoje sale. 21 kwietnia starsze klasy odwiedziły escape room, gdzie czekały zadania związane z historią getta warszawskiego.

Uczennice i uczniowie klas 1-4 bardzo licznie wzięli udział w konkursie plastycznym “Kultura polsko-żydowska – to, co nas łączy”. Otrzymaliśmy mnóstwo pięknych prac i po dłuższej debacie uzgodniliśmy, co następuje:

I miejsce: Melania Michalska z 2c

II miejsce: Klara Mironowicz z 2c

III miejsce: Milena Wojewódzka z 3b

Wyróżnienia otrzymali: Gustaw Osowski 4a, Helena Jerin 4a, Maria Bejnarowicz 4b

Wszyscy uczniowie klas 5-8 wzięli udział w teście wiedzy na temat powstania w getcie. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Gustaw Bubak z 8a

II miejsce: Franciszka Jeger-Nagłowska z 8a

III miejsce: Bartosz Twardowski z 8c

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców z ufundowanie nagród w konkursach związanych z obchodami rocznicy.

Skip to content