Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WarsztatyWycieczkiŻycie szkoły

Świąteczne przygotowania w 3c

Coraz bliżej święta… a więc czas na pieczenie pierników. Uczniowie z klasy 3c robili to 1 grudnia w Domu Piernika w Warszawie. Ważne, aby pracować wg przepisu: mąka, masło, cukier, miód przyprawy… i prawie się udało. Jeszcze pora na udekorowanie. Do szkoły wróciliśmy z pełnymi pudełkami tych przysmaków.

Kiedyś piernikom przypisywano właściwości zdrowotne. Już w XV wieku używano ich jako leku na przeziębienie. Uzdrawiające właściwości piernikom zapewniać miały wyraziste i pieprzne, korzenne przyprawy, które pozytywnie wpływały układ trawienny. Pierniki były także uznawane za swoisty eliksir młodości, gdyż podobno opóźniają proces starzenia i poprawiają humor. A więc jedzmy śmiało. Na zdrowie! Życzą uczniowie z klasy 3c.

Skip to content