Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
SportŻycie szkoły

Nordic walking na zajęciach wychowania fizycznego

Dziewczęta z klas 8a, 8b i 8d mają możliwość skorzystania z nowoczesnej formy aktywności, jaką jest Nordic Walking. Dzięki wsparciu Rodziców, którzy zakupili kije, lekcje wf-u stały się atrakcyjniejsze.

Nordic Walking ma mnóstwo zalet:
– rozwija siłę i wytrzymałość ramion,
– ułatwia wchodzenie na wzgórza,
– spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
– zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami,
– redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami,
– odciąża stawy.

Nordic walking można uprawiać bez względu na wiek, kondycję czy tuszę, zarówno nad morzem, w lesie, parku, po chodnikach oraz w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

Ilona Charkiewicz-Waśko

Skip to content