Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówWydarzeniaŻycie szkoły

Dzień Ziemi

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” – Florian Plit

22 kwietnia uczniowie z klas 0-3 obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta, odbyły się zajęcia edukacyjne, projekcje filmów i prezentacji o tematyce ekologicznej, z których uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Uczniowie nauczyli się kilku piosenek i wykonali plakaty zachęcające do ochrony Ziemi. Prowadzone działania pokazały uczniom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

Skip to content