Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WycieczkiŻycie szkoły

Wycieczka do fabryki bombek

4 listopada uczniowie klasy “0” wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek.

Dzieci mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły, jak powstają bombki.

Uczniowie na początku odwiedzili „dmuchalnię”, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była „srebrzalnia”, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia.

Następnie wszyscy wzięli udział w warsztatach. Każde dziecko wykonało swoją pamiątkową bombkę, na koniec obejrzeliśmy bombki wykonane przez pracowników, zostaliśmy również poczęstowani pączkiem i ciepłą herbatką.

Skip to content