Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WycieczkiŻycie szkoły

Październik w klasie 1b

W naszej klasie październik mija bardzo szybko. Gimnastyka na boisku szkolnym jest zaproszeniem do zajęć z edukacji matematyczno- przyrodniczej. Nie sposób nie zwrócić uwagi na różnorodność drzew i krzewów, jakie rosną wokół naszej szkoły. Uznaliśmy, że najwyższym jest kasztanowiec, a największym w obwodzie klon jesionolistny.  Ciekawi jesteśmy, czy wiecie, ile drzew sosnowych jest na terenie naszej szkoły? Podpowiemy, że mamy czym oddychać. 🙂

Wybraliśmy się również na Stare Miasto do Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza. Nasza przygoda z literaturą zaczęła się od wysłuchania bajki pt. „Leśna paczka”. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach, a na pamiątkę każde dziecko otrzymało książeczkę.

Cały czas słuchamy, doświadczamy i sprawdzamy. Poznając jednostkę cm, wiemy już, że nasza szkoła jest na miarę! 😁 A my jesteśmy na miarę tej szkoły. Możecie się o tym przekonać, oglądając galerię. Zapraszamy!

Skip to content