Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaŻycie szkoły

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901–1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki, baśnie, legendy pełne są przygód bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek znane z książek i filmów są kochane przez dzieci i często stają się ich bliskimi przyjaciółmi. Bohaterowie Ci uczą i bawią oraz pomagają w przezwyciężeniu lęków.

Celebrowanie tego święta w bibliotece szkolnej to dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie, rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów oraz kształtowania właściwych postaw moralnych.

Skip to content