Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWycieczki

Akademia Młodego Przyrodnika 2021/2022

Jesienną aurą nastąpiła inauguracja projektu edukacyjnego prowadzanym we współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Założeniem projektu jest popularyzowanie wśród uczniów turystyki, znajomości historii Warszawy i jej walorów przyrodniczych. Dzieci z warszawskich szkół, będą uczestniczyć w grach miejskich, rajdach terenowych i konkursach przyrodniczych. Reprezentacja naszej szkoły w postaci klasy 4b na początek brała udział w imprezie na orientację ,,Kamionek”. Otrzymując mapę i kartę zadań, należało odszukać specjalnych punktów na trasie i udzielić prawidłowych odpowiedzi. Obiekty, jakich szukali uczniowie to najczęściej wszelkiego rodzaju tablice pamiątkowe, pomniki i obiekty przyrodnicze prawem chronione. Były one źródłem informacji min.: o historii Powstania Warszawskiego i katastrofy Brytyjskiego Liberatora, akcji Batalionu Saperów Praskich, pamięci sportowców i trenerów AZS poległych w czasie II Wojny Światowej, powstańczych wydarzeń pod Olszynką Grochowską czy postaci Jana Wedla przemysłowca, społecznika  i innych ciekawostek z obszaru Kamionka. Rajd był również okazją do zabawy i aktywności fizycznej w parku. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Skip to content