Rajd Terenowy ,,Wyględów”

6 listopada odbył się drugi rajd terenowy w ramach projektu Akademia Młodego Przyrodnika. Tym razem klasa 4b wybrała się na wycieczkę po północnym Mokotowie. Uczniowie maszerując wzdłuż wyznaczonej trasy musieli zaliczyć 14 punktów kontrolnych, znajdując w ich sąsiedztwie odpowiedzi na specjalne pytania. Tym razem zgłębiały one wiedzę min. o postaci Ryszarda Kapuścińskiego, historii lotnictwa na Polach Mokotowskich, działalności3 Kompani Szturmowej w czasie Powstania Warszawskiego oraz tragicznych losów II Wojny Światowej gdyż meta rajdu była zlokalizowana na obszarze Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Uczniowie mogli również podziwiać walory pomnika przyrody w postaci zabytkowej alei drzew,  jesiennej odsłony parku, obserwować zachowania wiewiórek czy wygląd unikatowych głazów narzutowych na obszarze Biblioteki Narodowej. Wszyscy czekają już na wiosenną odsłonę kolejnych działań. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Skip to content