Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówŻycie szkoły

Zapomniana sztuka wycinanek

Po co wracać ze zdalnej nauki na jeden dzień do szkoły? No, choćby na warsztaty z historii sztuki. 😉 Oglądając przykłady obrazów, klasa 2b dowiedziała się, kim był Henri Matisse i czym charakteryzuje się fowizm, czyli kierunek w sztuce, który stworzył artysta. Zainspirowani przykładami wycinanek uczniowie stworzyli własne projekty na wzór najcenniejszego szala na świecie. Ciekawym wątkiem było odkrycie powiązań między Picassem a Matissem i ich “rozmowa” obrazami. Każdy z warsztatów służy również kształtowaniu przeróżnych kompetencji – umiejętności dyskusji, kreatywnego myślenia, współpracy czy prezentacji, które będą się przydawały na każdym etapie dalszego życia, a co tak ciężko nam ćwiczyć w zdalnej nauce.

Skip to content