Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Życie szkoły

Każdy może być ekspertem!

Uczniowie w klasach trzecich lubią prowadzić lekcje dla swoich kolegów. Z zaangażowaniem wchodzą w rolę nauczyciela, eksperta. Dzielą się wiedzą i umiejętnościami. Chętnie pomagają sobie podczas rozwiązywania problemów.

Ostatnio niezwykłe historie opowiedział nam Franek, który lubi geografię i dalekie podróże. Jego prezentacja o Australii i jej mieszkańcach bardzo zainteresowała klasę – w zeszytach powstały wspaniałe mapy myśli, a w głowach przybyło wiedzy i marzeń o wyprawach na ten wspaniały kontynent.

Z tematyką Origami świetnie poradzili sobie mistrzowie składania papieru Antek i Szymon. Na lekcję przygotowali ciekawą część teoretyczną , w której dostarczyli wiele ciekawych faktów o origami oraz część praktyczną, podczas której dbali o to , by każdy ćwiczył składanie papieru i odniósł sukces. Lekcje były zabawne, ciekawe, pełne współpracy i koleżeństwa. Już szykują się następne. Chętnych co niemiara. Wspaniale, że mamy tak różnorodne zainteresowania i zdolności!

Skip to content