Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursyOgłoszenia

Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

Zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym Konkursie Piosenki i Poezji Obcojęzycznej. Kategorie konkrusu to:

1) Piosenka

2) Recytacja wiersza

3) Opowiadanie

4) Wiersz

Celem konkursu jest prezentacja obcojęzycznych utworów muzycznych i literackich oraz zachęcanie uczniów do tworzenia własnych tekstów literackich w języku obcym. Konkurs zostanie przeprowadzony w formule online.

PIOSENKA/RECYTACJA

Uczniowie lub opiekunowie przesyłają filmy (nagrania przygotowanych piosenek, prezentacji wierszy) o pojemności do 10 MB nagrane w warunkach domowych. Uczestnicy przygotowują prezentację wiersza lub piosenki w wybranym języku obcym (j. angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim lub włoskim) o dowolnej tematyce. Uczestnicy wykonują utwory muzyczne a capella lub z przygotowanym akompaniamentem. Czas występu – max 5 minut na prezentację utworu. Piosenkę i recytację wiersza uczniowie wykonują solowo.

OPOWIADANIE/WIERSZ

Uczestnicy piszą Opowiadanie (250-300 słów) lub wiersz (25-30 wersów) w języku angielskim o tematyce: „Jeden dzień z supermocą! – One day with a superpower!”

Warunkiem dopuszczenia utworu do konkursu jest samodzielne napisanie pracy przez uczestnika.

TERMIN:

Przesyłamy nagrania i teksty do 20 grudnia 2020 r. na adres m.dudek@sp143.waw.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Skip to content