Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówŻycie szkoły

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

Wszyscy wiemy, że czas szybko płynie, zatem myśląc o tym, jak będzie wyglądała nauka historii w klasie IV, wzięliśmy udział w warsztatach archeologicznych, poznając tajemnice starożytnej kultury Rzymian. Wysłuchaliśmy ciekawostek na temat legionów (i Warszawskiej Legii), wzięliśmy udział w szkoleniu wojskowym, budowaliśmy starożytne budowle, układaliśmy mozaiki, poznaliśmy działanie lampy oliwnej. W owych czasach nauka była bardzo ceniona, pomimo że pisano na… woskowych tabliczkach. Pod koniec zajęć poznaliśmy zasady starożytnej gry tabula lusoria, którą każdy z uczniów ulepił sobie z gliny, aby zabrać do domu. Czy wspominaliśmy, że czas szybko płynie? Wszystkie działania zamknęły się w dwóch godzinach, ale niezwykłe przeżycia zostaną z nami na bardzo długo! Dziękujemy p. Pawłowi – archeologowi i wszystkim polecamy zajęcia: www.archeologicznewarsztaty.pl

Skip to content