Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówŚwietlicaŻycie szkoły

Mikołajki – jak z bajki!

W naszej świetlicy dnia 6 grudnia już od godz. 7.00 rozbrzmiewała muzyka świąteczna. Po śniadaniu dzieci poznały legendę o św. Mikołaju i wykonały prace plastyczne “Mikołaj i Elfy z mojej wyobraźni”. Wystawę rysunków można oglądać w świetlicy do 24 stycznia. Po zajęciach chętne dzieci wykonały ozdoby świąteczne do dekoracji świetlicy, inne czytały ulubione książki, nieliczna grupa grała w szachy, a najmłodsze pociechy układały puzzle i bawiły się klockami lego. W tym dniu odbyły się także zabawy na boisku szkolnym. Radosne Mikołajki uświetniła Pani Jolanta Postek, która w pięknym stroju Elfa (prosto z Londynu) częstowała dzieci smakołykami. Wspaniały nastrój udzielał się wszystkim, którzy w tym dniu przekroczyli próg świetlicy. To były udane Mikołajki, Mikołajki – jak z bajki!

Katarzyna Cienkowska

Skip to content