Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

“Od rozmowy do debaty…”

We wtorek 29 października odbyła się w naszej szkole Konferencja pod hasłem ,, Od rozmowy do debaty …” Analiza Prac Uczniów jako praktyka wspierająca osiąganie zamierzonych celów. Do naszej placówki, specjalnie na to wydarzenie przybyło ponad trzydziestu nauczycieli z całej Polski. SP 143 pełni rolę Laboratorium w Klubie Szkół Uczących Się, dlatego chcieliśmy pokazać innym jak pracujemy z uczniami wykorzystując narzędzie dyskusji i debaty w celu ćwiczenia argumentowania, dowodzenia i wnioskowania. Dla naszych gości lekcje otwarte poprowadziły: p. Magdalena Dudek, p. Margaryta Orzechowska, Grażyna Winiarz i Teresa Makowska. Po ich zakończeniu zostały przeprowadzone analizy w zespołach zadaniowych zgodnie z zasadami arkusza APU. W pracach tych wsparciem dla prowadzących lekcje były facylitatorki: p. Anna Maciejowska p. Anna Pawłowska, p. Małgorzata Brzozowska i p. Anna Adamska. Bardzo ważnym elementem podczas konferencji była zaprezentowana na forum Debata Oksfordzka – przygotowana przez p. Mariusza Nawrockiego wraz z uczniami klas VI-VIII. Zgromadzeni mogli podziwiać popisy krasomówcze i zaangażowanie uczniów w ,,bitwie na argumenty”. Podsumowując spotkanie, przedstawicielki CEO, p. Mirosława Rokicka i p. Anna Dojer pogratulowały przygotowania udanej konferencji oraz uhonorowały naszą placówkę specjalnym certyfikatem. Na ręce Pani Dyrektor Krystyny Jakubowskiej została złożona tablica pamiątkowa mówiąca o tym, że Szkoła Podstawowa nr 143 otrzymała tytuł: ,,Lidera Szkół Uczących SIĘ” jako potwierdzenie stosowania i upowszechniania Praktyk Współpracy Nauczycieli, służących poprawie uczenia się uczniów. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Skip to content