Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursyWydarzeniaŻycie szkoły

Święto Szkoły – Dzień Patrona

Wczoraj w naszej szkole uczyliśmy Dzień Patrona specjalną akademią. Na Sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, oraz laureaci Konkursu Wiedzy o Stefanie Starzyńskim. Nie zabrakło również wielu zacnych gości ze świata nauki, kultury czy wojska. Spośród uczniów naszej szkoły w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody w konkursie zdobyli:

Klasy I – II
Michalina Burska (3 miejsce)

Klasy III
Adam Gorzkowski (1 miejsce)
Ignacy Szewczyk (3 miejsce)

Klasy IV – VIII
Weronika Kędziorek (1 miejsce)
Anna Wyrzykowska (1 miejsce)
Emilia Krempa (Wyróżnienie)

Na wszystkich zgromadzonych czekała również wyjątkowa lekcja historii, z której każdy mógł się dowiedzieć, kim był i jaką rolę odegrał Stefan Starzyński w stolicy i świadomości warszawiaków. Całość imprezy oprawą muzyczną i śpiewem uświetnił występ szkolnego chóru.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Skip to content