Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Wydarzenia

80. rocznica objęcia przez Stefana Starzyńskiego stanowiska Komisarza Cywilnego Obrony Stolicy

W poniedziałek 9 września 2019 r. odbyła się na Placu Bankowym pod pomnikiem Stefana Starzyńskiego uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę objęcia przez niego stanowiska Komisarza Cywilnego Obrony Stolicy. W uroczystości wzięła udział reprezentacja naszej szkoły – poczet sztandarowy, uczniowie klasy 8c z p. Mariuszem Nawrockim i p. Jolantą Majchrzyk. Na organizowaną przez Federację Szkół im Stefana Starzyńskiego i Społeczny Komitet Pamięci Stefana Starzyńskiego przybyli m.in. Wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy p. Paweł Rabiej, przedstawiciele dzielnicy Śródmieście, reprezentanci innych szkół, 10. Pułku Samochodowego, muzeów i innych instytucji kulturalnych i naukowych. Uroczystość poprowadził p. Mariusz Nawrocki i profesor Marek Drozdowski – biograf naszego Patrona.

Skip to content