Urodzinowy spływ kajakowy!

Ten, kto w pierwszy wrześniowy weekend chciał zaznać jeszcze odrobinę wakacyjnego spokoju nad rzeką Pilicą, miał pecha. Klasa 2a wybrała się bowiem w okolice, realizując swój pierwszy w tym roku projekt. Po przeczytaniu książki ”Ocean to pikuś” oraz po kilku lekcjach, podczas których poznawaliśmy dokonania Aleksandra Doby, wyruszyliśmy na nasz pierwszy spływ kajakowy, a wraz z nami całe rodziny. Kilkadziesiąt kajaków i prawie 90 osób bawiło się na „rwącej” rzece. Różne style kierowania kajakiem (przodem i tyłem), sportowa prędkość lub osiadanie na mieliźnie i w szuwarach, tworzenie katamaranów i innych amfibii a także kąpiel w ciepłej jeszcze wodzie – przez 16 kilometrów wspólnie przeżywaliśmy przygody, a dla wielu był to pierwszy spływ w życiu (i nie mówimy tu o uczniach!). Organizacją spływu chcieliśmy również uczcić urodziny naszego wielkiego podróżnika – 100 lat Olku!!!

Skip to content