Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

“Uczę się, bo gram”

Od września dwie klasy w naszej szkole rozpoczęły realizację specjalnego programu edukacyjnego “Uczę się, bo gram”, w którym podczas lekcji i na zajęciach dodatkowych uczniowie grają w gry planszowe. Klasa 2C i 4C przeprowadziła rozgrywki z dużym zaangażowaniem i radością.

Projekt jest realizowany przez Szkołę Podstawową nr 143 przy współpracy z Wydziałem Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, wydawców gier, serwisu zabawkowicz.pl i przy ogromnej pomocy rodziców, którzy prowadzą zajęcia dodatkowe. W ciągu roku szkolnego obie klasy przetestują ponad 200 tytułów gier i podzielą się informacjach o swoich faworytach z całą szkołą.

W minionym tygodniu dzieci zagrały w nową grę wydawnictwa Fox Games “Pogromcy Potworów” oraz w gry z serii “Gdybyś był…” wydawnictwa Alexander.

Więcej o grach:

“Pogromcy Potworów” Fox Games

Pogromcy potworów to zapierająca dech w piersiach rozgrywka, w której liczą się bystrość umysłu, sokoli wzrok i naprawdę błyskawiczny refleks.

Pewnym królestwem wstrząsnęły straszne wydarzenia! Inwazja potworów zniewalających swym wrodzonym wdziękiem sprawiła, że niemal wszyscy mieszkańcy oniemieli z zachwytu. Ofiarą  nieziemskiego uroku tych bajecznych stworzeń padła nawet armia królestwa. Zrozpaczony król zwraca się do Was, nieustraszeni pogromcy potworów, z prośbą o pomoc…

Więcej informacji o grze tutaj.

Gry z serii “Gdybyś był…” wydawnictwa Alexander

Przezabawna, lekka rozrywka pozwalająca na sprawdzenie, na ile znamy samych siebie oraz na ile nasze wyobrażenia o nas pokrywają się z tym co sądzą o nas inni. W rozgrywce nie potrzebujemy szczęścia ani specjalistycznej wiedzy. Musimy tylko ujawnić swój światopogląd. Uczestnicy zdobywają punkty typując trafnie kim lub czym byliby współgracze w alternatywnym świecie. Co zadecyduje o naszej odpowiedzi? Skojarzenie z czyimś wyglądem, osobowością czy zainteresowaniami? W grze znajdziemy 330 haseł oraz 1650 przezabawnych, czasem kontrowersyjnych odpowiedzi. Przemyślana mechanika gry oraz lekka doza hazardu, wynikająca z obstawiania siły swoich odpowiedzi, sprawia, że rozgrywka jest niezwykle emocjonująca. Gra zdobyła uznanie planszówkowych pasjonatów.

Skip to content