Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Wideokonferencja z przyjaciółmi z Ukrainy

22 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 143 odbyła się wideokonferencja przy użyciu komunikatora Skype, w której brali udział uczniowie klas VII-VIII uczestniczący w projekcie ,,Biało-czerwone ABC. Program partnerstwa szkół. Rodzina polonijna”.

Uczniowie bardzo się ucieszyli, gdy ponownie zobaczyli swoich przyjaciół ze Szkoły Średniej nr 24 we Lwowie. Podczas wideo-konferencji uczniowie rozmawiali o tym, co obecnie dzieje się u nich w życiu i szkole, a także o tym, jak obchodzili Święta Listopadowe, a zwłaszcza Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Nie możemy się już doczekać, aż spotkamy się ponownie – tym razem we Lwowie! Warto przypomnieć, że projekt ,,Biało-czerwone ABC” realizowany jest od września 2019 r. do czerwca 2020 r. i finansowany jest ze środków MEN za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja. Projekt ma na celu nawiązanie stałych partnerskich relacji między szkołami partnerskimi w Polsce i na Ukrainie.

Skip to content