Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Archiprzygody w 3b!

Przez 10 kolejnych tygodni uczniowie klasy 3b realizowali przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury program z zakresu edukacji architektonicznej dla klas 1-3 pt. “Archiprzygody”. Podczas  zajęć, pod kierunkiem specjalisty architekta, dzieci poznawały możliwości wykorzystania posiadanych zmysłów do odkrywania najbliższego otoczenia. Dowiedziały się, że powstanie budowli poprzedza wiele działań poznawczych i twórczych.  Poprzez doświadczenia i własną pracę twórczą dzieci zapoznały się ze “sztuką budowania”, projektowania przestrzennego, rozwijały  świadomość przestrzeni, w której się poruszają i którą zamieszkują. Debatowały o tym, jak ją zmieniać i chronić.
Uwieńczeniem projektu było wspólne wykonanie makiety miasta, w którym chciałyby kiedyś żyć. Jest szansa, że w przyszłości, dzięki ich pomysłom i planom z miast znikną szpecące reklamy, a pojawią się piękne, nowoczesne domy otoczone zielenią i miejscami do wypoczynku. Ostatnie zajęcia dostarczyły dzieciom, zaproszonym rodzicom i nauczycielom wiele satysfakcji, radości i dobrej zabawy.
Skip to content