Wulkaniczne eksperymenty w klasie 1b

W dniu 27 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Fascynujący Świat Eksperymentów”. Tym razem uczestniczyli w nich uczniowie klasy 1b pod czujnym okiem wychowawczyni Katarzyny Wientczak. Starsi koledzy z klasy 8d, przygotowani przez nauczyciela fizyki – Ewę Mikę, wprowadzili swoich młodszych kolegów w tematykę dotyczącą wulkanów i ich działalności. Podobnie jak poprzednio, celem zajęć było przedstawienie rodzajów wulkanów, miejsc występowania, sposobów ich erupcji oraz skutków działalności. Uczestnicy zajęć mieli również okazję zaznajomić się z różnicami, jakie cechują lawę i magmę. Pierwszoklasiści byli bardzo zaangażowani, zwłaszcza duże emocje wywołało wykonywanie eksperymentu, polegającego na demonstracji wybuchu wulkanu. W tym celu uczniowie zostali podzieleni na grupy, których pracę koordynowali ósmoklasiści: Anna Gurnowska, Kamila Staniewicz i Jakub Prusiński. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia!
Skip to content