Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Wycieczki

Warsztaty w Centrum Pieniądza

W dniu 30 listopada klasa 5e miała okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych w Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim. Celem zajęć było wyjaśnienie, jak bardzo skomplikowany jest proces tworzenia banknotów oraz jak wiele osób i instytucji jest do tego zaangażowanych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć krótki filmik, wyjaśniający tajniki projektowania i produkcji pieniędzy. Dowiedzieli się również jakie jest znaczenie poszczególnych znaków na banknotach. Po wysłuchaniu mini-wykładu uczestnicy warsztatów mieli możliwość zaprojektowania własnego banknotu i doświadczenia, jak niełatwym zdaniem jest dostosowanie wizji artystycznej do obowiązujących zasad produkcji pieniądza.
Skip to content