Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
SportSukcesyTenis

Pola wygrała turniej tenisowy w Poznaniu!

W miniony weekend zawodniczka Legii Warszawa Pola Zawiślańska z klasy 3c wygrała turniej Playmate Cup By Prince rozgrywany na kortach Parku Tenisowego Olimpia Poznań.

Podopieczna trenera Bartłomieja Otłowskiego pewnie wygrała wszystkie mecze w swojej grupie, pokonując koleżanki Polę Grobelną z Poznania oraz Igę Mazur z Torunia.

Każdy szczebel zaciętej rywalizacji był pełen emocji, a o zwycięstwie zadecydował tie-break, który okazał się wygrany dla młodej legionistki. W finale Pola trafiła na koleżankę ze swojej grupy – Igę, która wyszła z drugiego miejsca. Finał potoczył się podobnie, jak faza grupowa. Pola pokonała Igę 4-2, wygrywając tym samym cały turniej.

Poziom turnieju był niezwykle wysoki, ponieważ uczestniczyły w nim jedne z najlepszych zawodniczek w kategorii pomarańczowej. Kilka miesięcy temu Pola rozgrywała turniej w tej samej obsadzie w innym klubie w Poznaniu, zajmując 4 miejsce.

– Świadczy to o tym, iż wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego turnieju i dzięki ciężkiej pracy osiągnęliśmy sukces– powiedział trener Poli, Bartłomiej Otłowski.

– Jestem dumny ze swojej zawodniczki, niewątpliwie jest to jeden z największych sukcesów, jaki odniosła w ostatnim czasie. Nie odpuszczamy i wraz z początkiem tygodnia zabieramy się do dalszej pracy.

Gratulujemy Poli wspaniałego sukcesu!!

Zdjęcia i tekst pochodzą ze strony https://www.legiatenis.com/artykuly/1021-pola-zawislanska-wygrala-turniej-w-poznaniu

Skip to content