Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Wycieczki

Gra miejska PTTK – “Park Skaryszewski”

Przedostatni rajd w ramach projektu Akademia Młodego Przyrodnika. W sobotnie przedpołudnie reprezentanci klasy Vc wzięli udział w grze miejskiej, tym razem goszcząc ,,na własnym podwórku” inne szkoły. Marsz na orientacje odbywał się bowiem na obszarze dobrze im znanego Parku Skaryszewskim. Uczniowie zgodnie z mapą szukali odpowiedzi na 28 pytań dotyczących historii okolic Kamionka od czasów Potopu Szwedzkiego aż do wydarzeń współczesnych związanych z upadkiem komunizmu w Polsce. Rajd był również okazją do podziwiania przyrody w parku zaprojektowanym w stylu angielskim czyli przypominającym formacje zbliżone do lasu. Co chwilę można było spotkać licznych przedstawicieli fauny i flory. Dodatkowo piękna pogoda z klasyczną złotą jesienią umilała czas na trasie. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Skip to content