Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Ogłoszenia

Wesprzyj okolicę SP143 w Budżecie Obywatelskim!

Drodzy Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie! Dzisiaj chcielibyśmy zachęcić naszą całą społeczność szkolną do przyczynienia się do usprawnienia okolic naszej szkoły poprzez zagłosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Prosimy o zapoznanie się z opisem dwóch projektów poniżej. Przypominamy, że głosować może każdy, także dzieci! Głosowanie trwa do 30 czerwca 2024. Głosować możemy tutaj: https://bo.um.warszawa.pl.

Czyste uliczki bez błota i kurzu

Link do projektu: https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/29218

Skrócony opis projektu: Nieutwardzone błotniste alejki wyjazdowe należące do m. st. Warszawy emitują ogromne ilości błota i kurzu. Zostaną pokryte chłonącą wodę ekonawierzchnią, co zahamuje emisję trującego kurzu do atmosfery oraz zapobiegnie wywożeniu błota na ulice Nobla i Dąbrowiecką.

Opis projektu: Projekt polega na ograniczeniu podnoszenia błota i kurzu przez pojazdy korzystające z ulic Alfreda Nobla i Dąbrowieckiej. Należące do m. st. Warszawy błotniste końcówki alejek wyjazdowych zostaną pokryte ekonawierzchnią, co zapobiegnie wywożeniu błota na kołach pojazdów.

Uzasadnienie realizacji projektu: W czasach walki o poprawę warunków życia, ze smogiem, zatruciem otoczenia, należy likwidować małe, rzadko zauważane, a stanowiące poważny problem źródła zanieczyszczeń. Utwardzając w sposób ekologiczny małe dróżki wewnątrz osiedli, zmniejszamy emisję bardzo szkodliwego kurzu będącego mieszanką podłoża z chemią produkowaną przez przemysł. Utwardzenie wpłynie także na estetykę uchodzącego za wzór dobrej architektury miejsca. przyczyni się także do utrzymania odcinków ulic Alfreda Nobla i Dąbrowieckiej w czystości.

Droga bez błota w osiedlach Saskiej Kępy

Link do projektu: https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/28590

Skrócony opis projektu: Zaniedbana, będąca własnością dzielnicy mała droga dojazdowa do osiedli jest prawie nie do pokonania dla pieszych rowerzystów oraz źródłem ogromniej ilości błota i kurzu. Drogę tą należy jak najszybciej naprawić. W efekcie spadnie ilość emitowanego szkodliwego kurzu.

Opis projektu: Projekt polega wyremontowaniu drogi, tak aby pod kołami przejeżdżających pojazdów nie powstawało błoto wywożone na większe ulice Saską i Brazylijską, a w dni suche nie powstawał szkodliwy kurz, który wdychają okoliczni mieszkańcy, bawiące się dzieci, przechodnie, rowerzyści, a także młodzież ze szkoły im. Stefana Starzyńskiego, wzdłuż której ogrodzenia biegnie droga.

Uzasadnienie realizacji projektu: W czasach walki o poprawę warunków życia, ze smogiem, zatruciem otoczenia, należy likwidować małe, rzadko zauważane, a stanowiące poważny problem źródła zanieczyszczeń. Remontując drogę która powstała dawno temu, zmniejszamy emisję bardzo szkodliwego kurzu będącego mieszanką podłoża z chemią produkowaną przez przemysł. Poprawa bezpieczeństwa z uwagi na montaż oświetlenia.

Skip to content