Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWycieczki

6B ponownie na szlaku

W miniony weekend ruszyła kolejna edycja projektu edukacyjnego w postaci rajdów terenowych przy współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym odział Mazowsze. Tegoroczna wiosenno-jesienna kampania będzie tematycznie związana z 80-letnią rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczniowie warszawskich szkół, będą pokonywali specjalne trasy miejskie na obszarze tych dzielnic Warszawy, które najbardziej ucierpiały podczas zrywu powstańczego w 1944 roku. W pierwszym wydarzeniu reprezentacji klasy 6b brali udział w grze miejskiej na terenie Woli. Mając wyznaczoną trasę z 27 punktami, musieli w przestrzeni miejskiej odnaleźć odpowiedzi na liczne pytania związane z bolesną przeszłością tej części miasta. ,,Rzeź Woli” była niewyobrażalnym ludobójstwem głównie na bezbronnych mieszkańcach naszej stolicy. Warto o tym pamiętać. To była ważna lekcja historii dla młodych ludzi. Oczywiście rajdy to także, możliwość aktywnego spędzenia czasu w grupie rówieśniczej, dlatego nie brakowało momentów zabawy i odpoczynku. Niebawem następny etap, do zobaczenia na szlaku.

Skip to content