Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówŻycie szkoły

Polowanie 3c na wiosnę

Szukając w tym roku wiosny, zadaliśmy sobie pytania: 

  • Czy wiosna przychodzi 21 marca?
  • Czy na wiosnę kwitną kwiaty?
  • Czy zwierzęta wychodzą ze swoich domów (norek, dziupli)?
  • Czy święta wielkanocne są na wiosnę?
  • Czy pada cieplejszy deszcz?
  • Czy szukając z lupą znajdę szybciej wiosnę? 
  • Czy pająki budują już kokony dla młodych? 
  • Czy na drzewach są już pąki? 

Pytania były oczywiste, a jednocześnie nieoczywiste, bo musieliśmy potwierdzić czy tak jest, a może przeciwnie. Szukaliśmy wokół szkoły, wykorzystując lupy, ale też korzystaliśmy z różnych dostępnych materiałów. Określaliśmy też kierunki świata, korzystając z kompasu. Mamy wniosek: Jest już wiosna, więc cieszmy się nią, wychodźmy na spacery, podziwiajmy i korzystajmy z jej piękna wokół nas. 

Skip to content