Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówŻycie szkoły

Chiński Rok Smoka

10 lutego rozpoczął się Rok Smoka. Wraz z Fundacją Edukacji Międzykulturowej przyjrzeliśmy się chińskim smokom oraz różnym symbolom, które towarzyszą początkowi roku. Wysłuchaliśmy legendy o pewnym smoku, a następnie wykonaliśmy chińskie kapelusze, zdobiąc je w odpowiednie motywy. Rozśmieszyło nas, że zszywki, którymi wzmocniliśmy nasze czapki były “made in China”. Jeden z uczniów poprosił o sprawdzenie, jak w chińskim języku pisze się słowo “smok”, a chwilę później rozpoczęło się wielkie poszukiwanie i pisanie przeróżnych nazw przez wszystkich. Smok to potężny symbol, mający zapewnić dobrobyt i pomyślność – na wszelki wypadek zaprosiliśmy jednego, aby zamieszkał w naszej klasie.

Skip to content