Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WolontariatWydarzenia

Janek wolontariuszem na konferencji z udziałem Ministry Edukacji!

Miło nam poinformować, że jeden z uczniów klasy 5b – Janek Krysiak (na zdjęciu pierwszy po lewej) – pełnił rolę wolontariusza podczas V. Konferencji “Re@lnie Odpowiedzialni”, która odbyła się w Łódzkim ZOO dnia 20 lutego 2024. Konferencja ta dotyczyła przede wszystkim kondycji psychofizycznej dzieci i młodzieży oraz bezpieczeństwa w sieci. Kampania “Odłącz się – połącz się”, która jest organizatorem powyższej konferencji, ma na celu dotarcie do jak największej ilości rodziców i nauczycieli, by:
– poznali zagrożenia – niebezpieczeństwo nadmiarowego korzystania z ekranów, jakie treści są niewłaściwe, a jakie odpowiednie – świadomość rodzica
– uwierzyli, że mają wpływ – obecność i uważność rodzica
– wiedzieli, jak postępować w sytuacjach problemowych oraz by uniknąć e-uzależnień – relacja chroni
Gościem specjalnym konferencji była Ministra Edukacji Narodowej Barbara Nowacka, która z chęcią odpowiedziała na pytania uczestników. Materiał ten został też umieszczony na oficjalnej stronie Ministerstwa Edukacji:
https://www.gov.pl/web/edukacja/minister-barbara-nowacka-w-lodzkich-szkolach-rozmowy-o-kondycji-psychicznej-uczniow

Skip to content