Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ŚwietlicaŻycie szkoły

Zajęcia umuzykalniające z bum bum rurkami

Od dawien dawna wiadomo, że muzyka wpływa na prawidłowy rozwój człowieka, dlatego jej nauczanie już od najmłodszych lat ma bardzo korzystny wpływ na organizm dziecka. Muzyka odgrywa więc ważną rolę w jego  wszechstronnym rozwoju. Podczas zajęć muzycznych dzieci uczą się świadomie słuchać muzyki oraz wyrażać ją poprzez rytmiczne akompaniowanie i grę na różnych instrumentach oraz poprzez taniec. Ponadto uczą się reagować na zmianę dynamiki i tempa muzyki. Rozróżniają wysokość i barwę dźwięku, dzięki czemu rozwija się u nich wrażliwość muzyczna. Na zajęciach poznały instrument muzyczny – bum bum rurki. Są to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i na pewno jeszcze powrócimy do tego instrumentu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć!

Skip to content