Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

Listopad w klasie 1b

Listopad był kolejnym miesiącem pełnym nowych doświadczeń i odkrywania tego, co nieznane. Udział w projekcie Disneya był wspaniałą inspiracją do realizacji programu w nowej odsłonie. Lekcja w kinie „Twój głos brzmi znajomo – czyli podróż po świecie dubbingu” była okazją do zdobycia wiedzy na temat filmu ale również okazją do ciekawych ćwiczeń dykcyjnych, co zaowocowało nagraniem amatorskiego castingu do filmu Disneya „Mickey i przyjaciele z 1b”.

Podczas warsztatów  o magnetyzmie sprawdziliśmy, jaka jest zasada działania magnesów i w jaki sposób przyciągają one różne materiały. Sami sprawdziliśmy, jakie przedmioty przyciągają magnesy, a jakich nie oraz jak wygląda linia pola magnetycznego.

Wiemy, jak ważne jest zdrowie i dlatego w naszej szkole obchodziliśmy dzień zdrowego śniadania, bo jest to najważniejszy posiłek dnia. Czerpiemy z niego energię do nauki i siłę do zabawy. Jeżeli zapytacie, jak wzmocnić nasze zdrowie w okresie jesienno-zimowym, to zachęcamy do wypróbowania naszego przepisu na zakwas buraczany. 😊

W ostatni dzień listopada przypadają Andrzejki i z tej okazji postanowiliśmy zagłębić stary ludowy zwyczaj, nie inaczej, jak w Muzeum Etnograficznym podczas warsztatów „Tradycje andrzejkowe”. Wróżba dla naszej klasy okazała się być bardzo pomyślna, ponieważ wywróżyliśmy sobie zdrowie, bogactwo, miłość oraz szczęście! 😁

Skip to content