Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaOgłoszeniaProjekty

Apteczka Literacka w Magicznej Zakładce

Czytanie jest jak odkrywanie magicznych światów na stronach książek. Podobnie jak podróżowanie do odległych zakątków świata wymaga ciekawości i wyobraźni, tak samo czytanie otwiera przed nami bramy do niesamowitych przygód i nowych przyjaźni. Pozwól książkom opowiadać swoje historie, a zobaczysz, jak wciągająca i pełna ekscytujących odkryć może być ta podróż.

Magiczna Zakładka to nasze centrum kultury, które tętni życiem. Jest to miejsce, w którym możesz czerpać inspirację, rozwijać się i odkrywać fascynujący świat literatury i wiedzy z różnych dziedzin życia. Tu poprzez samodzielny wybór książki, uczysz się podejmowania decyzji, a regularne wizyty w bibliotece kształtują w Tobie nawyk sięgania po książki i poszukiwania w nich wiedzy.

W Magicznej Zakładce możesz również skorzystać ze wsparcia Apteczki Literackiej. Apteczka Literacka to taka specjalna skrzynka pełna magicznych „książek pierwszej pomocy”. Wiemy, że świat dorosłych jest czasem skomplikowany, a dzieci też mają swoje trudności. Dlatego powstały różne książki, aby pomóc nam zrozumieć siebie nawzajem lepiej. Książki dla dzieci stają się tu pomostami, które łączą dwa światy: dzieci i dorosłych. Pomagają nam znaleźć wspólny język i zrozumieć siebie nawzajem. To niesamowite, jak wiele możemy nauczyć się z tych magicznych stron.

Wybór mądrych bajek ma istotne znaczenie, ponieważ bohaterowie tych opowieści często stawiają czoła podobnym problemom, jakie możesz przeżywać jako dziecko. Dzięki temu nauczysz się, jak radzić sobie z trudnościami i emocjami. Bajki rozwijają Twoją świadomość emocjonalną i pomagają w rozpoznawaniu oraz kontrolowaniu uczuć.

Książki z Apteczki Literackiej mogą Ci pomóc na różne sposoby. Mogą być jak lekarstwo zapobiegawcze, które pomaga zrozumieć świat, zanim pojawią się trudności. A czasem są jak lekarstwo, które pomaga nam, kiedy coś nas niepokoi. Warto wiedzieć, że książka to magiczne narzędzie, które zawsze jest pod ręką, gdy potrzebujemy pomocy lub chcemy po prostu się dobrze bawić. To skuteczne narzędzie, które wspiera nasz rozwój emocjonalny i społeczny. Dlatego zapraszamy Cię do korzystania z tej apteczki i odkrywania świata razem z nami.

Zachęcamy Cię również do postawy odpowiedzialności i dbania o wypożyczone pozycje.

📖 Apteczka Literacka 🩹

Skip to content