Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWycieczkiWydarzenia

“Biało-czerwone ABC. Program partnerstwa szkół”

Ostatni tydzień września br. zapisze się w naszej pamięci dzięki przyjazdowi grupy uczniów z Ukrainy w ramach projektu wymiany szkół “Biało-czerwone ABC. Program partnerstwa szkół”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej RP za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Trzy pierwsze dni spędziliśmy w Warszawie, biorąc udział w koncercie inauguracyjnym oraz w grach miejskich i warsztatach, dzięki którym lepiej poznaliśmy nasze miasto i najbliższą okolicę oraz sylwetki najwybitniejszych Polaków, których znają także nasi goście z Lwowa. Czwartek i piątek spędziliśmy ze smokiem wawelskim w Krakowie. Wszyscy zakochaliśmy się w tym pięknym mieście i jego historii. Najważniejsze jednak są nowe przyjaźnie. Nie możemy doczekać się wiosennego wyjazdu do pięknego Lwowa, a na razie muszą wystarczyć nam maile i wideo rozmowy.

Zachęcamy naszych kolegów i koleżanki że szkoły, aby brali udział w wymianach uczniowskich. Te podróże, wspaniałe nowe doświadczenia i dawka ciekawej wiedzy są zdecydowanie tego warte!

Skip to content