Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WolontariatWydarzeniaŻycie szkoły

Sprawozdanie z Dnia Piżamy 2023

III Ogólnopolski Charytatywny Dzień Piżamy w SP 143 odbył się 9.10.2023 r. Dzieci i Nauczyciele chodzili w piżamach po szkole, a nawet na lekcji wychowania fizycznego w ramach zajęć Nordic Walking po Saskiej Kępie. Wszyscy zaangażowali się w akcję, żeby wspomóc mentalnie dzieci chore na choroby onkologiczne oraz finansowo na budowę magicznego bajkowego Centrum rehabilitacji i fizjoterapii dla onkodzieci – MOGWART – Mogę i jestem tego wart!

Nasza szkolna społeczność uzbierała tysiąc czterysta dziewięćdziesiąt siedem złotych, sześćdziesiąt dwa grosze. Tego samego dnia, dzięki Radzie Rodziców, pieniądze trafiły na konto fundacji „Gdy liczy się czas”. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe „Bieg w piżamach” odbył się w naszej małej sali gimnastycznej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję: Dzieciom z Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego, Nauczycielom (przede wszystkim Ilonie Mioduchowskiej, Katarzynie Wientczak, Brygidzie Dzieniszewskiej-Hochbaum, Tomaszowi Plenznerowi, Oldze Sosnowskiej), Uczniom, którzy wpłacili pieniądze na chore Dzieci i Radzie Rodziców, która niestrudzenie liczyła ze mną pieniądze i zrobiła przelew na konto fundacji.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i filmowej!

Kolejna akcja Wolontariatu tuż tuż… Od 16 do 20 października zbieramy od każdej klasy po jednym zniczu, a 21 października wyruszamy sprzątać opuszczone groby.

Skip to content