Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WarsztatyŻycie szkoły

Zwierzęcy goście na lekcji!

Klasę 1c odwiedzili niesamowici goście: ślimaki afrykańskie, żółw afrykański, dwie myszki oraz puchaty królik o imieniu Karbon. Rozmawialiśmy na temat bioróżnorodności oraz poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie “czy to dobrze, że zwierzęta są różne?”. Dowiedzieliśmy się, ile nóg ma ślimak oraz jaka jest struktura jego ciała. To była doskonała okazja, aby obalić mit, że wszystkie ślimaki potrzebują muszli. Sprawdzaliśmy również czy skorupa żółwia jest twarda oraz czy żółwie zawsze poruszają się “żółwim tempem”. Ostatnim, ale jakże uroczym gościem był jeż Kolczatek. Udało nam się odpowiedzieć czy jego kolce są naprawdę kłujące oraz co jest jego przysmakiem.

Wszyscy wymienialiśmy podobieństwa i różnice w świecie zwierząt oraz zgadywaliśmy, dlaczego tak właściwie jest, że każda żyjąca istota jest inna od pozostałych, pomimo wielu wspólnych cech. Ustaliliśmy jednogłośnie, że przyroda jest niesamowicie zaskakująca, a zwierzęta świetnie dostosowały się do zmieniającego świata i zgodnie z potrzebami. Teraz już wiemy, że to bardzo dobrze, że zwierzęta są różne, bo dzięki temu świat jest ciekawszy, a my możemy odkrywać wiele nowych rzeczy, ucząc się i inspirując się od nich. To były fantastyczne zajęcia, a my nie możemy się doczekać podobnych przygód!

Skip to content