Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaPrace uczniówŻycie szkoły

Dzień Kropki w szkolnej bibliotece

Dnia 15 września, nasza szkolna biblioteka przemieniła się w magiczne królestwo kropek, a uczniowie klasy 6c zostali zaproszeni na wyjątkowe warsztaty “Sztuki Stawiania Kropek”. To niezwykłe wydarzenie było inspirowane twórczością słynnej “Królowej Kropek” – Yayoi Kusama.

Uczniowie na początku obejrzeli krótką prezentację, która przybliżyła im artystyczny świat Yayoi Kusama, japońskiej artystki znanej z obrazów pełnych kropek. Prezentacja towarzyszyła uczniom w ich podróży przez fascynujący świat tej artystki, która uważał samą siebie za współczesną Alicję w Krainie Czarów.

Po zapoznaniu się z twórczością Kusamy, nasi młodzi artyści przystąpili do pracy twórczej. Pracowali w grupach na kolorowych brystolach. Z czarnych, białych, kolorowych z origami kół, białej plasteliny stworzyli niezwykłe kropkowe prace, które zaskoczyły nas wszystkich swoją pomysłowością i kreatywnością.

Zajęcia “Sztuka Stawiania Kropek” nie tylko rozbudziły wyobraźnię naszych uczniów, ale także pomogły im zrozumieć, jak małe detale i kropki mogą stworzyć coś niesamowitego. Dzięki tej wyjątkowej lekcji, nasza biblioteka stała się miejscem, gdzie każdy może poczuć się jak prawdziwy artysta. Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie i pasję, a także nauczycielom i pracownikom biblioteki za organizację tego inspirującego wydarzenia.

Skip to content