Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWydarzeniaŻycie szkoły

Dzień Muzeów w SP143 – relacja

18 maja przypadał Międzynarodowy Dzień Muzeów, został on ustanowiony w Moskwie w 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów, działającą przy UNESCO. Stwarza on okazję, by zwrócić uwagę na wyzwania, przed którymi stają muzealnicy.

Już samo słowo „muzeum” nie jest pozytywnie odbierane przez część z nas, kojarzy się z ciszą, nudą, przeszłością, niedotykaniem eksponatów i śledzącymi oczami pracowników tychże instytucji. Współczesne muzea muszą szukać nowych metod, form ekspozycji, które zbudują relację między zwiedzającymi a obiektami. Nasza szkoła postanowiła uczcić ten dzień, organizując rozmaite muzea w poszczególnych klasach. Chcieliśmy pokazać, że wystawy mogą być różne, mogą być pasjonujące, mogą być zaskakujące oraz że możemy tworzyć je sami. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zebrali niezwykłe kolekcje, które zorganizowali na własnych zasadach:

klasa 1a – muzeum guzików

klasa 1b – muzeum książek

klasa 1c – niewidzialna wystawa

klasa 2a – muzeum Oceanu Spokojnego

klasa 2b – muzeum staroci

klasa 2c – muzeum fotografii

klasy 3a i 3c – muzeum sprzętów kuchennych

klasa 3b – muzeum muzeów

klasa 4b – muzeum zwierząt

klasa 4c – muzeum pluszowego misia

klasy 5a i 7c – muzeum kolebki matematyki

klasa 5b – muzeum zabawek

klasa 5c – 40-lecie samochodzików

klasa 6a – muzeum gier

klasa 6b – muzeum wojskowości

klasa 6c – muzeum muzyki współczesnej

klasa 7a – muzeum magnesów na lodówkę

klasa 7b- muzeum japońskiej sztuki użytkowej

Dzień muzeum w naszej szkole stał się okazją nie tylko do zwiedzania pięknych, różnorodnych muzeów, ale także czasem współpracy, integracji i fantastycznej zabawy.

Skip to content