Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
OgłoszeniaPomoc psychologiczno-pedagogicznaWarsztaty

Warsztaty dla rodziców i uczniów “W rodzinie Siła”

Stowarzyszenie OPTA zaprasza młodzież w wieku 13-14 lat (7-8 klasa) i ich rodziców do udziału w Projekcie „ W rodzinie Siła”.

Oferujemy BEZPŁATNY udział w:
Grupie terapeutycznej dla młodzieży (13 – 14 lat): podczas której nastolatki nauczą się budować poczucie własnej wartości, radzić sobie z bezradnością oraz rozpoznawać swoje mocne strony. Uzyskają wiedzę o normach grupowych i społecznych oraz nabędą umiejętności współpracy i współistnienia w grupie.
Grupie terapeutycznej dla rodziców/opiekunów: gdzie będzie można nabyć lub rozwinąć umiejętność rozpoznawania i przyjmowania uczuć i potrzeb dzieci, rozumienia własnych uczuć i postaw wobec dzieci, uczyć się otwartej komunikacji w rodzinie, pozostawiania dziecku przestrzeni do decydowania o sprawach, które mogą pozostać w jego rękach oraz stawiania granic i pilnowania zasad ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka, rozpoznawania sygnałów świadczących o przeżywanych przez dzieci problemach.

Obie grupy prowadzone są  równolegle, kiedy dziecko bierze udział w grupie młodzieżowej, jeden z jego rodziców  bierze udział w grupie rodzicielskiej odbywającej się w tym samym czasie.

Udział w grupach poprzedzają konsultacje rekrutacyjne.

Kiedy: Czwartki 17.30 – 19.30

Start: Wrzesień 2023, zakończenie: Czerwiec 2024

Gdzie: Stowarzyszenie OPTA, ul. Marszałkowska 85/34 Warszawa

Zapisy: 797924700,  797 850 874  sekretariat czynny pn. – pt. w godz. 10-17

Skip to content