Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WycieczkiŻycie szkoły

Noc Muzeów – niezapomniana noc klasy 5a

13 maja nasza klasa 5A wyruszyła na nocną wyprawę po muzeach. Zaczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik, gdzie zaspokoiliśmy trochę naszą ciekawość poznawczą. Zanim udaliśmy się dalej, Mama Ksawerego rozdała nam świecące pierścienie i bransolety, byśmy “świecili” w nocy i by pani Margo i Mamy, które się nami opiekowały, nie zgubiły nas w tłumie. 🙂

Następnie udaliśmy się pieszo na Stare Miasto. Podczas pokazu fontann troszkę się zrelaksowaliśmy i podziwialiśmy połączenie współczesnej technologii ze sztuką.

Z Parku Fontann wspięliśmy się po schodach na Starówkę – był to nie lada wyczyn, zwłaszcza dla pani Margo. 🙂 My natomiast dostaliśmy “turbodoładowania”, bo na Krakowskim Przedmieściu w biurze Rodziców jednej z naszych koleżanek czekała na nas pizza, która dodała nam sił do dalszej drogi. Po posiłku i szybkim odpoczynku zdecydowaliśmy, że idziemy dalej…

Kolejnym punktem programu był BUW – Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, która jest otwarta dla wszystkich, oraz ogrody zapewniające odpoczynek wśród zieleni w centrum Warszawy.

Było już po północy, gdy szliśmy troszkę zmęczeni do metra, by zakończyć naszą wyprawę na stacji Metro Stadion Narodowy. Tam czekali na nas rodzice, którzy zabrali nas do domów…

Wyprawa była bardzo udana. Klasa 5A bardzo dziękuje pani Patrycji – mamie Leona za inicjatywę i pomoc w organizacji oraz bohaterskim Mamom Ksawerego i Nadii za opiekę podczas nocnej wyprawy. Dziękujemy też naszym rodzicom za to, że… nie poszli spać i odebrali nas ok. 1.00 w nocy! 🙂

Skip to content